Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mogą skorzystać z darmowych badań przesiewowych nerek. Na badania krwi wykrywające problemy nefrologiczne zaprasza stacja dializ mieszcząca się w wodzisławskim szpitalu. Akcja trwać będzie w sobotę, 14 maja, od 9.00 do 16.00. Zapisy rozpoczną się w środę 11 maja o godz. 9.00.

Badania są częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej ‚Nefrotest’, której organizatorem jest Nefron, Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska.
W sobotę, 14 maja, wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie zbadać krew pod kątem chorób nerek. W godzinach od 9.00-16.00 pielęgniarki będą przyjmować pacjentów na stacji dializ, na terenie szpitala w Wodzisławiu Śląskim, przy ulicy 26 Marca 51. – Prosimy o wcześniejszą rejestrację by uniknąć kolejek. Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 18 lat, niezależnie od miejsca zamieszkania. Badań nie trzeba wykonywać na czczo – informuje Lucyna Szymon, pielęgniarka oddziałowa stacji. Rejestrować można się od 11 do 13 maja, w godz. 9.00-16.00 pod nr tel. 515 656 848 i 515 656 858. Wyniki analiz pacjenci będą mogli odebrać w poniedziałek, 16 maja, on-line po zalogowaniu się na stronę internetową firmy ALAB lub w szpitalnym laboratorium.
Badania są częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej ‚Nefrotest’, której organizatorem jest Nefron, Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska.  Akcję wspiera Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP. W regionie ‚Nefrotest’ honorowym patronatem objął Starosta Powiatu Wodzisławskiego.