26 maja w Czyżowicach odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady w Biegu na Orientację. Tytuły mistrzowskie zdobyły dwie szkoły z naszego miasta: Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazjum nr 6.

W kategorii szkół podstawowych dziewcząt zwyciężyła SP 1, opiekunem zawodniczek z tej szkoły jest Joanna Kaszyńska, natomiast w kategorii gimnazjów chłopców zwycięstwo odnieśli uczniowie z Gimnazjum nr 6, których opiekunem jest Jarosław Marciniak. Blisko medalu była również drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 4, która w kategorii gimnazjów dziewcząt zajęła 4. miejsce oraz drużyna chłopców z Zespołu Szkół Zawodowych, która po raz pierwszy od siedmiu lat znalazła się poza podium, zajmując piątą lokatę. Wysoko uplasowały się również drużyna chłopców SP 1 w kategorii szkół podstawowych (6. miejsce) oraz drużyna dziewcząt Zespołu Szkół Zawodowych (7. miejsce). W zawodach brały udział najlepsze zespoły z 13 rejonów województw śląskiego. Wysokie miejsca naszej młodzieży nie są przypadkiem, zważywszy, iż we wszystkich jastrzębskich drużynach trzon stanowili podopieczni Joanny Papszun, Tomasza Majdy i Rafała Masteli, na co dzień uprawiający tę dyscyplinę sportu w klubie UKS ZSZ – Jedynka Jastrzębie-Zdrój.

Zwycięskie zespoły wystąpiły w składzie:  SP 1 – Paulina Mrózek (1. miejsce indywidualnie), Anna Żak (4. miejsce), Krystyna Mastela (6. miejsce), Justyna Wrożyna (7. miejsce)
Gimnazjum nr 6 – Mateusz Czarnecki (2. miejsce), Jarosław Borgiel (6. miejsce), Michał Wieczorek (16. miejsce) i Marcin Pasek (19. miejsce)

Na kolejny sukces nie trzeba było długo czekać. W ubiegły weekend 28 i 29 maja w Krakowie zostały rozegrane Strefowe Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na orientację. Awans do finału, który odbędzie w lipcu w Warszawie, wywalczył Mateusz Czarnecki (UKS ZSZ-Jedynka), który w bardzo silnie obsadzonej stawce w kategorii M16 był drugi w sobotnim biegu średniodystansowym.

Przed najmłodszymi adeptami BnO już niedługo największe wyzwanie sezonu – Puchar Najmłodszych (Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 14), który w dniach 10-12 czerwca rozegrany zostanie w Garczynie k/Kościerzyny (woj.pomorskie).