‚Czytanie na trawie czyli Dzień Dziecka z Biblioteką’ to impreza finałowa X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Na tę wyjątkową imprezę Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 5 czerwca do Parku Zdrojowego.

Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00.

W programie przewidziano m.in. spotkanie autorskie z Ewą Chotomską, przedstawienie teatralne ‚Alicja w Krainie Czarów’ w wykonaniu przedstawicieli władz samorządowych, instytucji miasta oraz bibliotekarzy.  ‚Podróż przez świat z Mickey i Minnie’ – program interaktywny w wykonaniu agencji artystycznej PRYM ART, rozstrzygnięcie konkursu na Najaktywniejszego Czytelnika Roku, a także pokaz artystyczny uczniów szkoły muzycznej Music Point.

Ponadto nie zabraknie szczudlarzy, warsztatów animacyjnych, warsztatów kuglarskich, malowania twarzy, twórczej zabawy inspirowanej książką oraz punktu promocji biblioteki i Miasta.

Impreza odbywa się w ramach projektu ‚Jastrzębska ofensywa literatury’, objętego Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.