‚Czytanie na trawie czyli Dzień Dziecka z Biblioteką’ to impreza finałowa Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Dziesiąty finał tej imprezy odbył się w minioną niedzielę w Parku Zdrojowym.

W programie imprezy odbyło się m.in. spotkanie autorskie z Ewą Chotomską oraz przedstawienie teatralne ‚Alicja w Krainie Czarów’ w wykonaniu przedstawicieli władz samorządowych, instytucji miasta oraz bibliotekarzy.  ‚Podróż przez świat z Mickey i Minnie’ – program interaktywny w wykonaniu agencji artystycznej PRYM ART, to z kolei zabawa dla najmłodszych. Podczas imprezy rozstrzygnięto także konkurs na Najaktywniejszego Czytelnika Roku. Na zakończenie każdy kto przybył do Parku Zdrojowego mógł zobaczyć pokaz artystyczny uczniów szkoły muzycznej Music Point.

Ponadto nie zabrakło szczudlarzy, warsztatów animacyjnych, warsztatów kuglarskich, malowania twarzy, twórczej zabawy inspirowanej książką oraz punktu promocji biblioteki i Miasta.

Impreza odbyła się w ramach projektu ‚Jastrzębska ofensywa literatury’, objętego Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.