W sobotnie popołudnie święto miasta tradycyjnie rozpoczął barwny korowód mieszkańców.

Na Stadionie Miejskim zebranych przywitał prezydent Jastrzębia-Zdroju Marian Janecki, który zachęcił wszystkich do zabawy. Następnie na scenę wyszedł Kabaret Młodych Panów, który zafundował wszystkim zgromadzonym dawkę zdrowego śmiechu.

Przy okazji święta miasta nie mogło także zabraknąć dobrej muzyki. W sobotę jako pierwszy wystąpił zespół Kombii, dla którego przed sceną pojawiło się spore grono fanów.

Dla amatorów mocnych wrażeń przygotowano pokaz kaskaderów z formacji Street Owners.

Prezydent Miasta wręczył podziękowania dla piłkarzy GKS Jastrzębie za awans do IV ligi.

 

Gwiazdą wieczoru był zespół De Mono, który wykonał swoje największe hity.

Występ zgromadził tłumy publiczności.

Sobotnią imprezę zakończył pokaz laserów.

Drugi dzień Święta Miasta obfitował także w wiele ciekawych wydarzeń. Punktualnie o godz. 17.00 na scenę wyszli tancerze Teatru Tańca ‚Revolta’.

Stadion Miejski przy ul. Harcerskiej powoli się zapełniał, a do wspólnej zabawy oprócz występujących gwiazd, zachęcała także pogoda. Pomimo pojawiających się chmur nie spadła ani kropla deszczu. Przed godz. 18.00 przyszedł czas na pierwszą gwiazdę niedzielnej zabawy.

Wtedy też na scenie wyszła piątka muzyków z zespołu ‚Czerwone Gitary’. Muzycy zaśpiewali wszystkie największe hity. Nie zabrakło takich piosenek jak ‚Kwiaty we Włosach’ czy ’10 w skali Beauforta’. Tłumnie zebrana publiczność nie pozwoliła artystom za szybko zejść ze sceny. Artyści komplementowali publiczność, mówiąc że przy takiej publiczności mogliby grać zawsze.

Po zespole, który na polskiej scenie muzycznej istnieje już od ponad czterdziestu lat, przyszedł czas na młodego artystę. Dla publiczności zagrał Maciej Gucik, jastrzębianin, dla którego pasją jest gra na akordeonie. Maciej publiczności przybliżył dwa swoje utwory, w tym ‚Tango tak czy siak’.

Od wielu lat nieodłącznym elementem zabawy podczas Dni Jastrzębia-Zdroju jest występ kabaretu. Tym razem do naszego miasta zawitał zielonogórski kabaret ‚Jurki’. Kabareciarze swoim humorem zarazili publiczność, która raz po raz śmiała się z prezentowanych skeczy.

W czasie oczekiwania na gwiazdę wieczoru, na stadionie zaprezentowała się młoda jastrzębianka Monika Wojciechowska wraz ze swoją półtoraroczną suczką. Psina wykonywała na polecenia swojej pani różne akrobacje i podskoki.

Po godzinie 20.00 na scenie pojawił się Andrzej Piaseczny – gwiazda niedzielnego wieczoru. Piaseczny wykonał zarówno hity sprzed lat, jak i piosenki z ostatniej płyty. Jastrzębska publiczność mogła także usłyszeć dwa premierowe utwory, które ukażą się na najnowszej płycie artysty w 2012 roku. Publiczność wraz z Andrzejem Piasecznym odśpiewała takie utwory jak ‚Chodź, przytul, przebacz’, ‚Niecierpliwi’ czy ‚Śniadanie do łóżka’. Występ Piasecznego zakończył dwudniowe święto miasta.

Dni Jastrzębia sobota:

Dni Jastrzębia niedziela: