22 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2010/2011. Najpierw było pożegnanie klas szóstych, a następnie zakończenie roku szkolnego dla klas I-V.

W naszej szkole pożegnanie klas szóstych jest zawsze wielką uroczystością, która odbywa się z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Tym razem uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym przygotowanym przez uczniów klasy 5 c pod kierunkiem pani Jolanty Nieświec. W formie pantomimy pokazane zostały zabawne scenki przedstawiające smutne i radosne reakcje uczniów i ich rodziców po otrzymaniu świadectwa.

Część oficjalna rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru naszej szkoły i przekazaniem go pocztowi sztandarowemu klas piątych. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przemówienie wygłosiła pani dyrektor Maria Mazurek. Przypomniała uczniom klas szóstych najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, dziękowała za wspólnie spędzone lata. Na zakończenie zwróciła się do uczniów cyt.:
Cóż Ci powiedzieć drogi absolwencie,  czego życzyć na nowy etap życia, powtórzę za Horacym ‚Odważ się być mądrym’ .
Nie marnuj swoich odkrytych już talentów. Rozwijaj je z pasją, czerpiąc  z tego faktu wiele radości i satysfakcji.
‚Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą!’

Kolejnym punktem programu było wręczenie uczniom z najwyższą średnią medalu absolwenta, wykonanego specjalnie na tę okazję przez mennicę śląską.

Następnie wychowawcy klas 6 i dyrekcja szkoły wręczyli uczniom świadectwa i nagrody, a rodzicom listy gratulacyjne i podziękowania.

Uczniowie klas 5 pożegnali uczniów klas 6 wręczając im pamiątkową metalową tarczę z napisem SP4.

Choć wszyscy z niecierpliwością czekali na upragnione wakacje, to jednak trudno było się rozstać się absolwentom z przyjaciółmi, nauczycielami i szkołą. Niejednemu zakręciła się łezka w oku!

Barbara Polnik