Dziś o godzinie 10.30 jastrzębski zespół Miles Away wystąpi w programie TVP2 ‚Pytanie na śniadanie’. Zespół tworzy czterech doświadczonych muzyków, jednak trzon grupy stanowią wokalista Marcin Zmorzyński znany z programu ‚Bitwa na głosy’ i gitarzysta Tomasz Andrzejewski.

Marcin Zmorzyński przez wiele lat był wokalistą progresywnego zespołu Sandstone, z którym nagrał album Looking For Myself, wydany w 2006 roku przez amerykańską wytwórnię ProgRock Records. Uczestniczył w kilku dużych wydarzeniach medialnych m.in. ‚Rock Star’ (TV Silesia) oraz ‚Bitwa na Głosy'(TVP2), w którym wykonał dwie solówki. Wraz z grupą Haliny Młynkowej brał udział we wszystkich odcinkach programu. Marcin został dostrzeżony przez dziennikarzy i został wybrany jednym z dziesięciu najciekawszych uczestników ‚Bitwy na głosy’.

Z kolei gitarzysta Tomasz Andrzejewski jest najbardziej utytułowanym muzykiem grupy i równocześnie jej założycielem i muzycznym liderem. Jego ogniste solówki gitarowe z pewnością przywołają wiele porównań do mistrzów rockowego rzemiosła. Warto nadmienić, że Tomasz ma na swoim koncie dwie autorskie płyty. Prowadzi warsztaty gitarowe w całej Polsce u boku takich artystów jak min. Marek Raduli, Adam Fulara, Piotr Słapa, Zbigniew Krebs i jest twórcą wymagającego kursu gitarowego Przełamywanie barier technicznych i teoretycznych. Gra na scenach z najlepszymi gitarzystami krajowymi a także zagranicznymi, np. Scott Henderson, Neil Zaza.

Skład zespołu Miles Away dopełniają basista Paweł Andrzejewski i perkusista Rafał Czarnecki, którzy są cenionymi muzykami sesyjnymi i mają na swoim koncie współpracę z Seanem Clancy, Tacjaną Gacką, Andrzejem Cierniewskim, Irkiem Głykiem, Renatą Wołkiewicz czy zespołami Awake, Stonehenge oraz Redlin.

 

inf. nad. Miles Away