Wzorem lat ubiegłych, tak też i podczas tegorocznego lata co niedzielę w Parku Zdrojowym odbywać się będzie Jastrzębskie Lato Muzyczne. W najbliższą niedzielę 3 lipca w Parku wystąpią zespoły ‚6 na 6’ oraz ‚Black Stars’.

Impreza rozpocznie się o godz. 17.00.

Zespół wokalny ‚6 na 6’
Absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej im. Braci Szafranków w Rybniku, którzy swoje zamiłowanie do muzyki wokalnej wynieśli ze szkolnego chóru ‚CANTEMUS’. Repertuar Zespołu ewoluował od muzyki dawnej poprzez style różnych epok, kierując się w stronę gospel, by w końcu dotrzeć do jazzu i rozrywki. Był też kilkukrotny udział w festiwalu ‚Legnica Cantat’, który zaowocował zaproszeniem do udziału w koncercie ‚Legnica Cantat Superstars’ i spotkaniem na scenie z Małgorzatą Ostrowską i Maciejem Maleńczukiem.

Zespół ‚Black Stars’

Grupa ‚Black Stars’ powstała z potrzeby dzielenia się z ludźmi wspaniałą twórczością czarnoskórych mistrzów rytmu. Niepowtarzalny puls i dynamika tej muzyki zasługują na to, żeby wciąż ją przypominać. Co jest w niej najpiękniejsze? Szacunek muzyków do publiczności i autentyczna ‚radość z grania’.