W piątkowe popołudnie 8 lipca na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego miał swój początek i koniec rajd rowerowy ‚Mama, Tata i Ja’. Tym razem pogoda dopisała i nawet lekki deszczyk nie popsuł wspaniałej atmosfery wśród uczestników.

Rowerzyści mieli do pokonania trasę ok. 15 km z  półmetkiem przy przejściu granicznym na ul. Żwirki i Wigury. Cykliści poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami, pod czujnym okiem jastrzębskiej drogówki oraz Straży Miejskiej. Prędkość rajdu nadawali natomiast najmłodsi ‚Rajdowcy’, którym przewodził Przewodnik Turystyki Rowerowej. W imprezie udział wzięło ok. pięćdziesięciu uczestników, z których najmłodsi Kozak Jakub i Tatarczyk Michał to 2-latkowie, natomiast najstarszym uczestnikiem był Marszał Wincenty liczący 75 wiosen.

Na mecie rajdu każdy z uczestników brał udział w losowaniu cennych nagród. Główna nagroda przypadła Andrzejowi Chełmińskiemu. Po losowaniu, każdy do woli mógł kosztować pieczonych nad ogniskiem kiełbasek. Każdy z uczestników otrzymał z Komendy Miejskiej Policji samozaciskowe opaski odblaskowe. Organizatorami rajdu byli jastrzębski oddział PTTK oraz Klub Turystyki Rowerowej ‚Wiercipięta’.