Corocznie Związek Polskich Artystów Plastyków w Katowicach organizuje prestiżowy konkurs ‚Praca Roku’. Jest to konkurs ważny m.in. dlatego, że jest przeznaczony wyłącznie dla artystów profesjonalnych. Jednym z wymogów dopuszczenia do udziału w tym konkursie jest posiadanie przez uczestnika dyplomu ASP lub PWSS.  W tym roku za najlepszą pracę uznano obraz ‚Skrzypek i pies’ jastrzębianina Grzegorza Mioduszewskiego. Praca ta otrzymała nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Marszałka Województwa Śląskiego.

Od czego zaczął pan swoją przygodę z malarstwem?

– Z reguły jest tak, że to już w dzieciństwie malarze zaczynają tworzyć pierwsze rysunki czy malunki. Tak też było w moim przypadku. Bardzo często miałem swoje chwile zapomnienia z ołówkiem i kartką papieru. Uczyłem się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku Białej. Jestem także absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Miałem jednak długą przerwę w twórczości i do malarstwa wróciłem po latach.

Czy zawód malarza należy do łatwych?

– To oczywiście nie jest łatwy zawód. Gdyby tak było bardzo wiele osób ze zdolnościami plastycznymi zajmowałoby się tym, a tak nie jest. Profesjonalne malarstwo stawia przed twórcą bardzo trudne zadania. Jednak tym większa satysfakcja gdy się je pokona i powstanie z tego zmagania pozytywny efekt.

Więcej można przeczytać w najnowszym numerze miesięcznika samorządowego ‚Jastrząb’