Miejski Ośrodek Kultury oraz Galeria Jastrzębie zapraszają na warsztaty wakacyjne ‚Fontanna sztuki’. Przed wejściem do Galerii Jastrzębie (na placu z fontanną), a w razie niepogody w holu MOK-u, chętni będą mogli nauczyć się lepić naczynia oraz wziąć udział w zabawie ekologiczno-przyrodniczej.

Harmonogram spotkań:

– 21 lipca, godzina 11.00 – Warsztaty Eko sianko prowadzone przez Danutę Gałuszko.
Eko sianko to zabawa ekologiczno-przyrodnicza, polegająca na tworzeniu elementów figurek które łączone są w całość. Każdy z uczestników zabiera swoje prace ze sobą. Wytwarzane będą kotki, wiewiórki, ptaszki, aniołki, serduszka itp.

– 28 lipca, godzina 11.00 – Warsztaty garncarskie prowadzone przez Beatę Doering.
Beata Doering jest animatorem kultury i sztuki ludowej o specjalności ceramika. Na co dzień pracuje jako terapeuta w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Pszczynie, prowadzi zajęcia z ceramiki z młodzieżą niepełnosprawną. 28 lipca będzie uczyć  toczyć na kole garncarskim, jak również poprowadzi zajęcia z lepienia ręcznego. Chętni spróbują ulepić być może swoje pierwsze naczynie, które będzie można ozdobić różnymi dekoracyjnymi elementami, również wykonanymi z gliny. Dla całkiem małych dzieci przewidziany jest odcisk dłoni w glinianej płytce.

Warsztaty potrwają trzy godziny. Wstęp wolny.