Z okazji Święta Policji, 27 lipca w hali Omega odbyła się uroczysta akademia, w trakcie której funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju wręczone zostały odznaczenia i wyróżnienia oraz nominacje na wyższe stopnie.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Ryszard Leśniewski, zaznaczył, że święto policji to szczególna okazja, by przekazać mundurowym serdeczne życzenia i gratulacje za ofiarną i pełną poświęcenia służbę. Podziękowania za wsparcie i pomoc złożył także prezydentowi miasta Marianowi Janeckiemu, który 29 lipca, podczas uroczystości, jaka odbędzie się w Szkole Policji w Katowicach, odbierze medal za zasługi dla policji.

Słowa uznania do swoich podwładnych skierował również I zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju, kom. Krzysztof Czaja. – Dziękuję za profesjonalizm i skuteczność – podkreślił.

W imieniu władz miasta gratulacje i życzenia dalszych sukcesów przekazał prezydent Marian Janecki. – Staramy się być zawsze otwarci na współpracę, pomagać i wspierać policję. Dziękuję za służbę i życzę wszystkiego dobrego – powiedział prezydent.

Życzę samych sukcesów i zasobnego portfela – dodał przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Matusiak.