Szkoła Podstawowa nr 5 może pochwalić się nowym kompleksem boisk. Odbiór odbył się 4 sierpnia.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że możemy się cieszyć tymi boiskami. Wielką radością będzie oddanie ich dzieciom, co nastąpi już 1 września – podkreśliła Henryka Biernat, dyrektor szkoły.

Przy SP nr 5 powstało boisko wielofunkcyjne o wymiarach zewnętrznych 26,0 x 44,0m mieszczące boisko do piłki ręcznej o wymiarach pola gry 20,0 x 40,0m i poprzecznie zlokalizowane dwa boiska do koszykówki o wymiarach pola gry 15,0 x 24,0m na podbudowie przepuszczalnej i nawierzchni poliuretanowej. Jest też boisko do piłki siatkowej oraz badmintona o wymiarach 13,0 x 24,0m (pole gry do siatkówki 9,0 x 18,0m, pole gry w badmintona 6,1 x 13,4m) wykonane na podbudowie przepuszczalnej i nawierzchni poliuretanowej. Z kolei boisko do piłki plażowej ma wymiary 14,0 x 22,0m (pole gry 8,0 x 16,0m), powstało na podbudowie przepuszczalnej i wypełnione zostało piaskiem płukanym. Oprócz tego będzie można korzystać z bieżni trójtorowej o długości 75 m wykonanej na podbudowie przepuszczalnej i nawierzchni poliuretanowej. Wykonane zostało również ogrodzenie boisk w formie piłkochwytów wraz z oświetleniem, dojściem i elementami małej architektury.

Są to boiska szkolne otwarte. Szkoła jest ich użytkownikiem, ale w porozumieniu i po uzgodnieniu z dyrekcją, będą  mogli z nich korzystać nie tylko uczniowie, ale też inni chętni – wyjaśnił Franciszek Piksa, doradca prezydenta miasta ds. oświaty, polityki społecznej i ochrony środowiska.

Prace pochłonęły ponad 900 tys. zł.