Najlepsi rolkarze i rowerzyści kategorii BMX i MTB spotkali się w miniony weekend 20 i 21 sierpnia w jastrzębskim skateparku przy ul. Turystycznej. W tych dniach rozegrano wyjątkową w skali całego kraju imprezę Jastrzębie Go High.

Zawody Jastrzębie Go High skierowane były do amatorów i profesjonalistów w jeździe na rolkach oraz rowerach BMX i MTB. Pierwszego dnia, czyli w sobotę po godz. 11.00 pierwsi zawodnicy rozpoczęli bitwę o finał. Po czterech godzinach eliminacji przyszedł czas na najlepszych z najlepszych. Rywalizacja była zacięta, a każdy z zawodników chciał pokazać coś niezwykłego. Na zakończenie zawodów rozegrano Best Trick, gdzie można było zobaczyć najbardziej spektakularne i zapierające dech w piersiach wyczyny zawodników. Zawody te były kolejną okazją dla rolkarzy do zdobycia punktów w lidze Triada Polish Rolling League.

Niedziela to z kolei czas dla rowerzystów BMX i MTB. Wzorem sobotnich eliminacji, także po 11.00 zawodnicy stanęli do boju. Nie obyło się bez licznych stłuczeń i zadrapań. Młodzi zawodnicy mieli jednak wywrotki za nic i dalej dzielnie walczyli. A było o co. Pula nagród w ciągu całego weekendu wyniosła 20 000 zł.
Piękna słoneczna pogoda przyciągnęła na skatepark wielu mieszkańców Jastrzębia-Zdroju i to w różnych przedziałach wiekowych. Oprócz podglądania niesamowitych wyczynów na rolkach czy rowerach, najmłodsi mogli zabawić się na specjalnie rozstawionym placu zabaw.

Jastrzębie Go High to inicjatywa Miasta Jastrzębie-Zdrój, firmy Techramps oraz Stowarzyszenia kulturalno-sportowego Green. Dzięki tego typu zawodom, skatepark w naszym mieście ma możliwość umocnienia swojej pozycji na mapie miejsc do uprawiania sportów ekstremalnych w Polsce.
Więcej na temat imprezy Jastrzębie Go High będzie można poczytać we wrześniowym numerze gazety ‚Jastrząb’.