Już w najbliższą sobotę, 27 sierpnia, w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie odbędzie się Europejski Festyn Śląskich Służb Mundurowych. Impreza, na którą zaprasza Zarząd Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – Sekcja Polska, rozpocznie się o godzinie 11.00.

Jest to jeden z największych w Polsce i w Europie rodzinnych festynów, gdzie funkcjonariusze służb na co dzień strzegących bezpieczeństwa i porządku publicznego mogą spotkać się ‚po służbie’ z przyjaciółmi i w luźnej atmosferze wymienić wspólne doświadczenia oraz zaprezentować się szerokiej publiczności.

W trakcie imprezy będzie można obejrzeć pokazy sprawnościowe i stoiska tematyczne policji, straży granicznej, wojska polskiego, straży pożarnej, izby celnej, inspekcji transportu drogowego, straży miejskich, służby więziennej oraz innych służb, formacji i organizacji działających na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Nie zabraknie też pokazów sprawnościowych funkcjonariuszy służb mundurowych.

Festyn to również moc atrakcji dla dzieci. Dostępne będą dmuchane zjeżdżalnie, plac zabaw, rowerowy tor przeszkód oraz mini tor z quadami. Swoją wiedzę najmłodsi uczestnicy festynu będą mogli sprawdzić w licznych konkursach. Będzie to też doskonała okazja do spotkania się z maskotką śląskiej policji ‚Psem Sznupkiem’ oraz poznania tajników daktyloskopii i zdobycia pamiątkowego odcisku dłoni.

Po raz 13 w historii Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, a po raz piąty na tak dużą skalę, organizowane jest spotkanie, które ma propagować bezpieczeństwo wśród najmłodszych oraz prezentować wzory zachowań pozwalających uniknąć niebezpieczeństw w drodze do miejsca nauki oraz w ruchu drogowym z jednoczesną prezentacją służb mundurowych.