Dziś 1 września, czyli koniec wakacji a pierwszy dzień nowego roku szkolnego. Tego dnia 948 uczniów z naszego miasta rozpoczyna naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych. Z niezastąpioną ‚tytą’ próg szkoły przekroczą siedmio i sześciolatkowie.

Rok szkolny 2011/2012 był ostatnim kiedy to rodzice decydowali czy dzieci sześcioletnie powinny już uczęszczać do szkoły. Na taki krok zdecydowali się rodzice ponad setki dzieci. 

Ponadto do pierwszych klas gimnazjów uczęszczać będzie ponad 900 uczniów, a do szkół ponadgimnazjalnych ponad 1100 uczniów. Ogólnie rok szkolny we wszystkich placówkach oświatowych publicznych i niepublicznych rozpoczęło dziś w naszym mieście ok. 18 000 uczniów. Będzie to wyjątkowo długi rok szkolny, bo zakończy się 29 czerwca.

Bardzo uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w Szkole Podstawowej nr 5, gdzie 1 września był także okazją do otwarcia kompleksu boisk. – Chyba jeszcze nigdy w historii naszej szkoły, pierwszy dzień szkoły nie był tak uroczysty, ale też jeszcze nie było u nas realizowanej tak wspaniałej inwestycji, jakiej są te boiska.  – powiedziała Henryka Biernat, dyrektorka SP5. Po przecięciu wstęgi, uczniowie weszli na teren boisk i tam już odbyła się dalsza część uroczystości, w tym powitanie 51 pierwszoklasistów.