Trwają prace związane z rekonstrukcją kawiarenki letniej przy ul. Witczaka. Realizacja inwestycji ma na celu przywrócenie pierwotnej rangi obiektu, poprzez rekonstrukcję budynku polegającą na przeprowadzeniu prac ratowniczych, remontu i rewitalizacji kawiarenki letniej, dawnej Pijalni Wód.

W stosunku do stanu współczesnego planuje się nawiązanie do historycznych rozwiązań funkcji obiektu. Obiekt pierwotnie spełniał funkcje pijalni wód w części podziemnej z tarasem dla orkiestry. W projekcie remontu i rewitalizacji zaproponowano częściowy powrót do tych funkcji, tj. przywrócenie części podziemnej reprezentacyjnego charakteru z funkcją kawiarni pijalni np. czekolady z małą salą gastronomiczną i dużym tarasem.

Część górna pozostaje bez zmian – zachowana zostaje jej ażurowość, jednoprzestrzenne wnętrze i charakter otwartej kawiarni letniej.

Dodatkowo wprowadzono schody wewnętrzne umożliwiające właściwe rozwiązania funkcjonalne z uwagi na wymogi sanepidu i bhp. W piwnicy zapewniono wystarczające powierzchnie przeznaczone na zaplecze socjalne pracowników oraz toalety dla klientów. Dotychczas kawiarenka działała wyłącznie w sezonie letnim, a zimą nieogrzewany i nienadzorowany obiekt ulegał powolnemu niszczeniu. W trakcie remontu wprowadzone zostaną nowoczesne technologie (nowe ściany, izolacje, wymiana stolarki) umożliwiające korzystanie z obiektu również zimą, co zapewni właściwe wykorzystanie obiektu, a także podkreśli jego reprezentacyjny charakter.

Koszt inwestycji wynosi ponad 1,2 mln zł.
Zgodnie z planem roboty mają się zakończyć do końca roku.