25 września w kościele Ewangelicko-Augsburskim odbędzie się czwarty, a zarazem ostatni koncert w ramach VI Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Tematem koncertu będzie ‚Fryderyk Chopin – jego słowo i muzyka’.

Bohaterami ostatniego koncertu w kościele będą Andrzej i Michał Chorosińscy.

Andrzej Chorosiński – organista, pedagog i kompozytor, urodzony w Otwocku. Koncertował w niemal wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach, jak np. Sala im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedra Notre Dame w Paryżu, King’s College Chappel w Cambridge, Aula im. Pawła VI w Watykanie, Katedra Św. Patryka w Nowym Jorku, Adelaide Town Hall. Dokonał wielu nagrań dla radia i telewizji w kraju oraz za granicą. Znaczące miejsce w działalności Andrzeja Chorosińskiego zajmuje praca pedagogiczna. W roku 1992 otrzymał tytuł naukowy profesora sztuk muzycznych. Jest profesorem klas organów Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im A. Mickiewicza w Poznaniu. Został uhonorowany wieloma odznaczeniami i nagrodami, m.in. Odznaką ‚Zasłużony Działacz Kultury’, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem ‚Ecclesiae Populoque Servitium Praestanti’ i’Gloria Artis’.

Michał Chorosiński – aktor. W 1999 roku ukończył PWST w Krakowie. Występował w teatrach: im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu , Polskim we Wrocławiu, Ludowym w Krakowie-Nowej Hucie, Muzycznym ‚Capitol’ we Wrocławiu, Jeleniogórskim im. C. K. Norwida – Scena Dramatyczna. Od roku 2005 związany z Teatrem Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu. Występował także w serialach: ‚Na Wspólnej’, ‚M jak miłość’, ‚Czas honoru’, ‚Licencja na wychowanie’.

Początek o godzinie 18.00.

*Koncert dofinansowany jest ze środków budżetowych Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój