17 września w ramach akcji społecznej ‚Podarujmy dzieciom zdrowie’ w Galerii Zdrój odbędą się bezpłatne profilaktyczne badania dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Badania będą prowadzane w specjalnie przygotowanych punktach na terenie Galerii Zdrój w godz. od 11.00 do 18.00. Na wszystkich chętnych czekać będą lekarze różnych specjalizacji: ortopeda, laryngolog, alergolog oraz dietetyk. Rodzice będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich, mogą sprawdzić prawidłowość postawy dziecka, poradzić się w kwestii alergii skórnych i pokarmowych u dzieci, sprawdzić wskaźnik BMI i ustalić czy poziom tkanki tłuszczowej oraz waga dziecka jest prawidłowa. Dietetyk doradzi też i podpowie rodzicom, jak przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki dla najmłodszych. Patronem akcji, w którą zaangażowała się sieć Carrefour Polska, jest Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która od wielu lat pomaga dzieciom i zbiera fundusze na budowę Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej ‚Przylądek Nadziei’.

Dodatkowo na małych pacjentów będzie czekała moc atrakcji w postaci konkursów, kolorowanek i cogodzinnych, wesołych bloków edukacyjnych. Podczas zabawy dzieci dowiedzą się o najistotniejszych zagadnieniach zdrowotnych związanych z pierwszą pomocą, właściwym odżywianiem, higieną oraz ekologią.