Jarosław i Marcin Szeja, jadący Hondą Civic wygrali 57. Rajd Wisły. Bracia z Ustronia objęli prowadzenie po czwartym odcinku specjalnym i utrzymali je do mety, zlokalizowanej na Stadionie Miejskim. Rajd rozegrano w minioną sobotę 17 września, na jastrzębskich drogach.

Już od samego ranka można było w Jastrzębiu usłyszeć ryk pędzących samochodów rajdowych. Pierwszy odcinek specjalny rozpoczęto przed godziną 9.00. Przed 11.00 pierwsze samochody zjechały do parku serwisowego, który organizatorzy ulokowali na terenie PKM-u przy ul. Jagiełły. Tam mechanicy zajęli się występującymi w rajdzie samochodami.

Reperowali karoserię, zmieniali opony oraz zaglądali do silnika.  Sprawnymi już samochodami zawodnicy ruszyli dalej w trasę, by pokonać kolejny odcinek.

Najlepszymi okazali się bracia Szeja, jadący Hondą Civic. Drugą lokatę, ze stratą 27,3 s zajęli Sławomir Kurdyś i Michał Kasina, a trzecią Damian Tomala i Mateusz Martynek (+46,9 s). Na czwartej pozycji sklasyfikowano Wiesława Ingrama i Krzysztofa Janika (+55,3 s), natomiast na piątym miejscu ukończyli rajd Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski (+1.20,0 s).