Wrzesień – pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego 2011/2012 – w SP 5 przeminął pod znakiem rozgrywek sportowych. Poszczególne klasy miały możliwość rywalizować ze sobą w wielu różnych dziedzinach sportowych, a wszystko to odbywało się na nowym wielofunkcyjnym boisku przy szkole.  

Nauczyciele wychowania fizycznego czuwali nad sprawną organizacją rozgrywek. Popołudniami uczniowie rozgrywali mecze eliminacyjne w takich dziedzinach sportu, jak piłka nożna, rzucana piłka plażowa czy piłka siatkowa. Młodzież chętnie spędzała te popołudnia na boisku szkolnym; jedni grając, inni kibicując. Wrześniowa, piękna pogoda została wykorzystana w atrakcyjny, ruchowy sposób.

Drużyny, które zwyciężyły w eliminacjach, miały okazję wykazać się swoją sprawnością fizyczną i umiejętnością gry zespołowej w turnieju finałowym rozgrywanym 23 września 2011 r.
W SP 5 połączono tę imprezę z obchodami Dnia Języków Obcych. W sali gimnastycznej przedstawiciele klas zaprezentowali gazetki z informacjami na temat poszczególnych krajów europejskich, wykazując się zdobytą wiedzą. Następnie uczniowie udali się na boisko, czego
z niecierpliwością oczekiwali. Tym bardziej, że pogoda tego dnia była piękna i słoneczna, zachęcała więc do spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Rozgrywki finałowe rozpoczęły się około godziny 10.15. Zajęte były nie tylko wszystkie boiska przeznaczone do gry w piłkę, ale także bieżnia, na której uczniowie mogli spędzić czas na zabawach ruchowych. Pod czujnym sędziowskim okiem nauczycieli wychowania fizycznego rozegrały się mecze, które wyłoniły ostatecznych zwycięzców szkolnego turnieju sportowego. I tak:
w kategorii wiekowej klas I – III w dziedzinie Gry i zabawy ruchowe prym wiodły:
– wśród klas I – Ic
– wśród klas II – IIb
– wśród klas III – IIIb.
Natomiast w kategorii wiekowej klas IV – VI w rozgrywkach piłki plażowej rzucanej zwyciężyła IV a. W piłce siatkowej najlepsza okazała się VI a. W piłce nożnej chłopców niepokonani byli uczniowie VI c. Na zakończenie imprezy zwycięskie siatkarki z VIa zagrały z drużyną składającą się z rodziców i nauczycieli. Ku uciesze kibiców wygrały 2:1!

Ciężko zapracowany sukces został nagrodzony. 26 września  kapitanowie zwycięskich drużyn odebrali wspaniałe nagrody w postaci kompletu strojów sportowych i piłek od Członków Zarządu Osiedla ‚Pionierów’.
Organizatorzy nagrodzonym serdecznie gratulują, a nagradzającym pragną przekazać wyrazy wdzięczności. – Jest nam niezwykle miło, że współpraca z Zarządem Osiedla ‚Pionierów’ zacieśnia się, zwłaszcza na polu (a właściwie boisku) sportowym – dodaje dyrekcja SP 5.

Informacja nad. SP 5