Stowarzyszenie Działań Kulturalnych, Edukacyjnych i Ekologicznych Wzrastaj z Jastrzębia-Zdroju zaprasza na spotkanie poświęcone genetycznie modyfikowanej żywności, działaniom ICPPC (Międzynarodowa Koalicja Dla Ochrony Polskiej Wsi) oraz prowadzonemu przez ICPPC Ekocentrum.

Ekocentrum ICPPC w Stryszowie k. Krakowa jest pierwszym w Polsce miejscem, gdzie można zobaczyć jak w praktyce działają ekologiczne rozwiązania technologiczne, takie jak odnawialne źródła energii, ekologiczne systemy budownictwa oraz systemy ochrony wód.

Spotkanie poprowadzi Marzena Płatek, która pełni funkcję koordynatorki EKOCENTRUM ICPPC- Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi. Prowadzi wykłady i warsztaty związane z zachowaniem tradycyjnej wsi oraz wprowadzeniem na nią ekologicznych, najnowocześniejszych technologii. Poprowadzi wykłady i prezentacje pt. EKOCENTRUM ICPPC, w którym można zobaczyć jak wykorzystuje się słońce i wiatr do produkcji prądu, ogrzewania wody lub pomieszczeń, dowiedzieć się jak ekologicznie oczyścić ścieki oraz oglądnąć budynki z gliny i słomy. Każdy może wziąć udział w organizowanych wykładach i warsztatach, aby zgłębić wiedzę na temat ekologicznych domów, zdrowego odżywiania, produkcji żywności i ziół, zdrowia i sposobów zachowania różnorodnego biologicznie środowiska.

Spotkanie odbędzie się 11 października 2011 r. o godz. 17.00 w Inkubatorze Społecznej Przedsiębiorczości w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Wrzosowa 12A, tel. 324719555. Spotkanie odbędzie się w ramach współfinansowanego przez Urząd Miasta Jastrzębie Zdrój ‚Profilaktyka-Pozytywnie’.

Organizatorzy proszą o potwierdzanie uczestnictwa do 10 października  na numer telefonu 324719555, e-mail: jcop@um.jastrzebie.pl, ponieważ w razie dużego zainteresowania spotkaniem odbędzie się ono w świetlicy w Szkole Podstawowej nr 5 na ul. Mazurskiej.