Na pierwszym miejscu w województwie plasuje się Jastrzębie-Zdrój w wysokości dotacji na jednego mieszkańca pozyskanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Kwota dotacji w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosi w naszym mieście 2 052 zł.

W skali całego województwa z rozpatrywanej puli dotacji przyznano dotąd 813 zł na każdego mieszkańca. Pod tym względem z kwotą 2 052 zł zajmujemy pierwsze miejsce. Drugie z kwotą 1 581 zł jest Bielsko-Biała.

W kategorii wysokości łącznej sumy pozyskanych dotacji z kwotą prawie 192 mln Jastrzębie-Zdrój zajmujemy piąte miejsce. Lepsze od Jastrzębia są Katowice, Częstochowa, Bielsko-Biała i Gliwice. Średnia wojewódzka pozyskanych dotacji wynosi 105 mln.

Pierwsze miejsce Jastrzębia-Zdroju w wysokości dotacji na jednego mieszkańca to duży sukces. Dzięki pozyskanym środkom unijnym możemy realizować szereg inwestycji, które mają służyć właśnie mieszkańcom. Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Śląskiego udało nam się dofinansować m.in. modernizację DW 937, modernizację Hali Widowiskowo-Sportowej czy największą od lat inwestycję naszego miasta, czyli budowę Drogi Głównej Południowej – wylicza prezydent miasta Marian Janecki.