Wizyta ta była elementem realizowanego przez naszą szkołę projektu Comenius pt. ‚ Mali artyści Europy’. Oprócz reprezentacji naszej szkoły, w wizycie tej brali także udział szkoły z Francji, Grecji i Hiszpanii.

Uczniowie i nauczyciele poznawali tajemnice sztuki abstrakcyjnej. W związku z tym w ramach warsztatów plastycznych wykonali ‚ łapacze snów’, które następnie zostały powieszone w ‚ ogrodzie pokoju’ przy szkole angielskiej. Pod kierunkiem lokalnej artystki pracowali także nad mozaiką, która została wykonana z różnych elementów ceramicznych.

Z okazji Europejskiego Dnia Języków zorganizowano w szkole wiele imprez: oglądaliśmy występy angielskich uczniów – piosenki, tańce regionalne; próbowaliśmy lokalnych przysmaków, typowych dla regionów – Devon i Kornwalia, spotkaliśmy przedstawicieli szkolnej społeczności – rodziców, władze oświatowe.

Pod koniec września w angielskich szkołach tradycyjnie świętuje się Dożynki. Mieliśmy więc okazję uczestniczyć w szkolnych dożynkach angielskich – uczniowie śpiewali piosenki związane ze żniwami i dziękczynieniem, zorganizowana została charytatywna zbiórka żywności dla ubogich i potrzebujących, prezentowano sposoby wytwarzania chleba.

Program wizyty obejmował także zwiedzanie ciekawych i interesujących miejsc w hrabstwach Devon i Kornwalia. Szczególnie w pamięci pozostały nam piesze wędrówki po tajemniczych i surowych wrzosowiskach parku narodowego Dartmoor, jak też wizyta w urokliwych, nadmorskich miasteczkach Looe i Polperro na wybrzeżu Kornwalii.

inf. nadesłana SP1