KS Jastrzębski Węgiel zaprasza do hali widowiskowo-sportowej przy Al. Jana Pawła II na mecz V kolejki PlusLigi w sezonie 2011/2012.  Rywalem Jastrzębskiego Węgla będzie Indykpol AZS Olsztyn. Mecz odbędzie się w sobotę 22 października o godzinie 17.00.

Po bardzo udanym występie w turnieju, który odbył się w Katarze, a następnie pewnym zwycięstwie w ligowej potyczce z Lotosem Trefl Gdańsk, Jastrzębski Węgiel pod wodzą Lorenzo Bernardiego zmierzy się z Indykpolem AZS Olsztyn. Będzie to pierwszy występ z udziałem wicemistrzów świata po powrocie do kraju przed własną publicznością.

Jak na razie jastrzębscy siatkarze mogą być z siebie bardzo zadowoleni. W Katarze udało się osiągnąć ogromny sukces, zajmując drugą lokatę w Klubowych Mistrzostwach Świata. Gra zawodników Jastrzębskiego Węgla prezentuje się coraz lepiej, co daje ogromną nadzieję na to, że ten sezon może być bardzo ciekawy. – Musimy jeszcze więcej, mocniej pracować, ponieważ mamy przed sobą ważne cele w tym sezonie. I tylko dzięki wytężonej pracy możemy je zrealizować – powiedział po ostatnim meczu trener Lorenzo Bernardi.

Wymagania podobnie, jak cele są wysokie. Tym bardziej, że przed Jastrzębskim Węglem niezwykle pracowita końcówka października.