Od kilku lat, zawsze jesienią w naszym mieście odbywa się wyjątkowa impreza, jaką bez wątpienia są Zderzenia Działań Wrażliwych. W tym roku szereg warsztatów teatralnych czy koncertów odbywał się od 17 do 23 października.

Zderzenia Działań Wrażliwych są imprezą wyjątkową i oczywiście nie dla wszystkich. Dlatego też frekwencja na poszczególnych widowiskach była niska. Na tego typu imprezy przychodzą tylko prawdziwi miłośnicy sztuki.

W piątek 21 października widzowie mogli posłuchać koncertu na skrzypce, wiolonczelę i pianino, zobaczyć Teatr Lalki i Aktora Parawan z Krakowa ze spektaklem Serenada wg Sławomira Mrożka. Wieczór zakończyła recytacja poezji.

Sobotnie Zderzenia Działań Wrażliwych rozpoczął koncert muzyki etno w wykonaniu Namaste 2.0. Tego dnia na uwagę zasługuje także Piti Pą Tą projekt teatralny studentów Akademii Teatralnej w Warszawie wydziału Lalkarskiego w Białymstoku na podstawie ‚Operetki’ Witolda Gombrowicza oraz Teatr Nikoli z Krakowa ze spektaklem Uśmiech Kobiety. Niedziela to ostatni dzień spotkań z muzyką i teatrem. Wieczór rozpoczął się od pokazów teatralnego projektu warsztatowego. Na koniec ze swoim spektaklem Rękodzieło Artystyczne wystąpił Teatr Figur z Krakowa.

Organizatorem Zderzeń Działań Wrażliwych był Miejski Ośrodek Kultury oraz Teatr Monitoring