Hanna Pasterny i Janusz Świtaj nominowani zostali do tegorocznej edycji konkursu ‚Człowiek bez barier’. Na kandydatów można głosować do 13 listopada na stronie www.niepelnosprawni.pl

Spośród przesłanych zgłoszeń eksperci Kapituły Konkursu wybrali 15 półfinalistów tegorocznej edycji konkursu ‚Człowiek bez barier’. Pierwszy raz w historii konkursu możesz zdecydować, kto spośród 15 półfinalistów powinien zostać wyróżniony za swoją postawę życiową i sposób radzenia sobie z niepełnosprawnością. Każdy może oddać swój głos na ‚Człowieka bez barier’, który otrzyma Nagrodę Publiczności.

– Wybierz osobę, która będąc wzorem dla innych, odnosząc sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym, przełamuje krzywdzące stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością – zachęcają organizatorzy na stronie www.niepelnosprawni.pl

Kapituła Konkursu, której przewodniczy prof. Antonina Ostrowska z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, wyłania zwycięzcę i czterech laureatów. Nagrodę Publiczności przyznają w drodze głosowania czytelnicy portalu niepelnosprawni.pl.

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali 16 listopada w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie.