Radny Tadeusz Sławik (PiS) został nowym przewodniczącym Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój. Na stanowisku tym zastąpił Grzegorza Matusiaka (PiS), który podczas wyborów parlamentarnych zdobył mandat poselski.

Dziękuję za okres współpracy i życzliwość. Będąc w Warszawie, nie zapomnę o Jastrzębiu-Zdroju – podkreślił Grzegorz Matusiak.

Tadeusz Sławik był jedynym kandydatem do objęcia funkcji szefa jastrzębskiej Rady. W głosowaniu tajnym, w którym oddano 18 ważnych głosów, za jego kandydaturą opowiedziało się 12 osób, przeciw było 5, a 1 wstrzymała się od głosu.

To zaszczytny wybór, zobowiązujący do pracy. Deklaruję Państwu, że będę przewodniczącym całej Rady Miasta, niezależnie od reprezentowanej opcji. Przed nami wielkie inwestycje i wielkie wyzwania. Potrzebne są bardzo wyważone decyzje i rzetelne, merytoryczne dyskusje na sali Rady Miasta. Serdecznie dziękuję za wybór – powiedział Tadeusz Sławik.

Wyboru radni dokonali podczas sesji, która odbyła się 27 października. Oprócz tego rozpatrzono uchwały w sprawach bieżących i pakiet uchwał podatkowych.