Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrali spotkanie 6. kolejki PlusLigi. Tym razem nie zdołali oni zdobyć nawet jednego punktu, przegrywając z Fartem Kielce 1:3.

Niżej notowani gospodarze przed meczem z klubowymi wicemistrzami świata byli nastawieni niezwykle bojowo. Dwa pierwsze sety były dość wyrównane – pierwszego po emocjonującej końcówce wygrali gospodarze, natomiast drugi padł łupem jastrzębian. Jednak kolejne sety nie były już tak dobre w wykonaniu śląskiej drużyny i kielczanie bez problemów zwyciężyli w secie trzecim i czwartym, wygrywając cały mecz 3:1.

Jastrzębski Węgiel kolejne spotkanie rozegra w najbliższą sobotę – rywalem w hali przy Al. Jana Pawła II będzie mistrz Polski – Skra Bełchatów.