Z myślą o Dniu Wszystkich Świętych interaktywny plan miasta, stanowiący element Miejskiego Systemu Informacji o Terenie, został wzbogacony o nową, interesującą funkcjonalność – wyszukiwarkę miejsc pochówku osób spoczywających na cmentarzach komunalnych przy ulicach: Okrzei, Norwida i ks. bp. Herberta Bednorza.

Na tle przedstawionego rozmieszczenia alejek cmentarnych wskazano na mapie punkty lokalizujące poszczególne groby. Przy odpowiednim powiększeniu mapy, po naprowadzeniu wskaźnika na punkt lokalizacyjny, użytkownik uzyska informację o imieniu i nazwisku osoby pochowanej, a po kolejnym kliknięciu informacje dodatkowe: rok urodzenia i śmierci, numer kwatery i oznaczenie sektora cmentarza.

Wyszukanie miejsca pochowania konkretnej osoby nastąpi, gdy po wyborze w oknie wyszukiwania któregoś z trzech cmentarzy komunalnych, wpisze się i zatwierdzi nazwisko poszukiwanej osoby. Wyszukane miejsce zostanie oznaczone krzyżykiem. Po kliknięciu w wyszukany punkt pojawią się dodatkowe, wymienione wcześniej informacje.

Na pewno wielu mieszkańców Jastrzębia-Zdroju i nie tylko miało w Dniu Wszystkich Świętych problem z odnalezieniem grobu członka rodziny czy znajomego. Przygotowana w Wydziale Geodezji i Kartografii Urzędu Miasta wyszukiwarka znacznie ułatwi odszukanie i odwiedzenie grobów bliskich osób, pochowanych na cmentarzach komunalnych w naszym mieście.

Prezentowana baza danych obejmuje osoby, które zmarły do końca 2010 r. Kolejne aktualizacje będą pojawiały się sukcesywnie w kolejnych latach w październiku.