Górniczym hymnem ‚Niech żyje nam górniczy stan’ w wykonaniu orkiestry KWK Zofiówka rozpoczęto uroczystość inauguracji roku akademickiego 2011/2012 Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Jastrzębiu-Zdroju.

Spotkanie w kinie Centrum, gdzie 28 października odbyła się immatrykulacja studentów I roku, poprzedziła Msza św. odprawiona w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Obecnie w jastrzębskim ośrodku kształci się 350 osób, w tym 160 nowo przyjętych. – Dysponujemy nowoczesnymi salami wykładowymi i ćwiczeniowymi. Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny jest szansą na pozyskanie wiedzy, która w przyszłości zaowocuje. Już prawie stu absolwentów uzyskało pracę w Jastrzębskiej Spółce Węglowej i Kompanii Węglowej. Dziękuję tym, którzy wspierają działalność ZOD AGH, szczególnie władzom miasta Jastrzębia-Zdroju i zarządowi JSW – podkreślił Stanisław Nawrat, kierownik jastrzębskiej uczelni.

Jak zaznaczył Piotr Czaja, dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii, przekroczenie progu świątyni wiedzy, jaką jest uczenia, jest dane ludziom z wizją. – Postawiliście na nowoczesność i postęp. Bądźcie dumni ze swojego wyboru, ale nie zapominajcie, że poza rozumem, którym obdarzyła was natura, nic więcej nie będzie wam dane. Ciężka praca i mądrość jest drogą do sukcesu. Życzę, aby indeks był dla was magicznym źródłem dopingu, aby lata waszej młodości spędzone na uczelni przyniosły oczekiwany owoc – powiedział Piotr Czaja.

Studentom oraz wykładowcom najlepsze życzenia przekazali też Franciszek Piksa, doradca prezydenta miasta Jastrzębia-Zdroju oraz Antoni Jakubów, zastępca dyrektora biura produkcji ds. zagrożeń naturalnych w JSW. Uroczyste Gaude Mater Polonia zaśpiewał chór Cantate Domino.

Po złożeniu ślubowania studentom pierwszego roku wręczone zostały indeksy.