4 listopada jastrzębskie Przedszkole nr 17 odwiedził Kamil Durczok. Wizyta popularnego dziennikarza to nagroda, jaką przedszkolaki otrzymały za wygraną w konkursie ‚Kreatywnie w wolontariat’.

Grupa 5-6-latków oraz grupa ‚O’ z Publicznego Przedszkola nr 17 znalazła się w grupie trzech zwycięskich inicjatyw wytypowanych przez komisję konkursową. Konkurs zorganizowało Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach. Jednym z celów inicjatywy była zbiórka książek oraz maskotek dla niepełnosprawnych dzieci z Zespołu Szkół nr 10 im. ks. prof. J. Tischnera oraz Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla dzieci.

Podopieczni tych placówek odwiedzili  swoich małych kolegów w przedszkolu. Nagrodą za wielkie serce maluchów była właśnie wizyta Kamila Durczoka. Podczas spotkania w jastrzębskim przedszkolu Kamil Durczok przywitał się z dziećmi w poszczególnych salach placówki, a także przeczytał zgromadzonym milusińskim wiersz o niedźwiadku. W trakcie wizyty  dziennikarza pracownicy Centrum Wolontariatu kręcili film, który będzie później pokazywany na lekcjach wychowawczych we wszystkich śląskich szkołach.