Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 im. Marii Konopnickiej od dziś mogą korzystać z nowego placu zabaw. W oficjalnym otwarciu oraz symbolicznym przecięciu wstęgi wziął udział doradca prezydenta miasta Franciszek Piksa, przedstawiciele Rady Miasta, a także nauczyciele oraz dzieci wraz z rodzicami.

Szkolny plac zabaw wyposażono w zestaw zabawowy Karolina, na który składa się wieża bez dachu, ścianka alpinistyczna pochyła, zjeżdżalnia, przeplotnia łukowa, przeplotnia z lin, drabinka pozioma i zestaw do przewrotów. Jest też sześciokąt wielofunkcyjny (ściana wspinaczkowa, uchwyty, rura strażacka, zestaw do przewrotów, lina wspinaczkowa), piramida Cheopsa ‚mini’, równoważnia – ścieżka zdrowia, a także huśtawka podwójna i huśtawka wagowa ‚ważka z belką drewnianą’. Oprócz tego ustawione zostały ławki i kosze na śmieci. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników teren placu zabaw został pokryty nawierzchnią bezpieczną, amortyzującą upadek dziecka.

Koszt realizacji szkolnego placu zabaw w ramach rządowego programu ‚Radosna szkoła’ to 229 989,20 zł, z czego dofinansowanie z budżetu państwa wynosi 114 994,60 zł i tyle samo wkład własny gminy.
Przypomnijmy, od maja z placu zabaw, który również powstał w ramach rządowego programu ‚Radosna szkoła’, mogą korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4.