Jarosław Kret – popularny dziennikarz, podróżnik i autor książek przybył do Miejskiej Biblioteki Publicznej, by podzielić się z jastrzębianami swoimi pasjami.

Mieszkańcy naszego miasta tłumnie przybyli na spotkanie z Jarosławem Kretem. W wypełnionej po brzegi sali gość opowiadał zebranym o swoich podróżach, czasach swoich studiów, a także pracy w telewizji. Jarosław Kret podkreślił, że bardzo szczególną wartość mają spotkania organizowane przez biblioteki, dlatego, że tu przychodzi bardzo szczególna kategoria ludzi.

W dzisiejszych czasach ludzie, którzy znajdują czas na czytanie książek, znajdują czas na przyjście do biblioteki i by odnaleźć się w tej ciszy. To naprawdę są szczególne osoby.  Mają one otwarte umysły w związku z tym takie spotkania także mnie wzbogacają niezwykle, bo wtedy i ja wchodzę w interakcje z moimi czytelnikami – mówił dziennikarz.

Po spotkaniu, każdy chętny miał okazję otrzymać autograf oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Jarosław Kret jest autorem licznych reportaży, filmów dokumentalnych, a także książek podróżniczych. W latach 1993-1995 pracował jako dziennikarz i reporter, a przez rok był prezenterem programu Teleexpress. Obecnie prowadzi nadawany w TVP Info program ‚Planeta według Kreta’. Współtworzył polskie wydanie magazynu National Geographic. Od 2002 r. prowadzi na antenie Telewizji Polskiej prognozę pogody.