Po starciach z drużynami z czołówki rozgrywek nadeszła pora na kolejnego rywala. Tym razem podopieczni Leszka Dejewskiego zmierzą się na własnym parkiecie z Resovią Rzeszów.

Rzeszowianie to obrońcy tytułu mistrza Polski Młodej Ligi. W tym sezonie na ‚dzień dobry’ pokonali ‚u siebie’ AZS Olsztyn. Później grali ze zmiennym szczęściem. Po udanym starcie przyszły cztery porażki pod rząd z: Kielcami, Bełchatowem (w tie-breaku), Kędzierzynem i Gdańskiem. Następnie rzeszowianie pokonali AZS Częstochowę i Politechnikę Warszawską, a w ramach 8. kolejki Młodej Ligi w tie-breaku ulegli ekipie z Bydgoszczy. Do tej pory Resovia uzbierała dziesięć oczek, dzięki czemu zajmuje siódmą pozycję.

Z kolei jastrzębianie w ramach minionej kolejki ligowych potyczek wybrali się do Kędzierzyna, gdzie czekała ich ciężka przeprawa z wiceliderem Młodej Ligi. Niestety podopiecznym Leszka Dejewskiego nie udało się na tym trudnym terenie urwać choćby jednego seta. Stąd motywacja i chęć zwycięstwa w nadchodzącym pojedynku jest jeszcze większa.

Komplet punktów jest Jastrzębskiemu bardzo potrzebny, aby różnica punktowa dzieląca ich od trzeciej w tabeli Delecty Bydgoszcz nie powiększyła się. Wszystkich tych, którzy spragnieni są wrażeń sportowych zapraszamy w najbliższą sobotę, 19 listopada, na trybuny Hali Sportowej mieszczącej się przy ulicy Reja. Początek spotkania o godzinie 16.00.
 
 
Natalia Kożuch                                                                                                                                                                               
Oficer Prasowy 

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.