Jeszcze do 5 grudnia można oddawać głosy na Dawida Słowińskiego, finalistę akcji ‚Zwykły bohater’ organizowanej przez TVN i Bank BPH. Jastrzębianin został nominowany w kategorii ‚Fair’. Ma szanse wygrać 200 tysięcy złotych.

Jastrzębianin nominowany jest za to, że pomógł starszej kobiecie, która na ulicy złamała rękę i nogę. Do zdarzenia doszło w grudniu 2009 roku. Wtedy Dawid Słowiński, jadąc z żoną na zakupy, zobaczył leżącą na przejściu dla pieszych starsza kobietę. Mężczyzna zatrzymał samochód i udzielił kobiecie pomocy.

Do konkursu pana Dawida zgłosiła żona Joanna. – Jadąc w sznurze aut zauważyłam, że wszystkie samochody coś omijają, im byliśmy bliżej spostrzegliśmy, że nie omijają ‚czegoś’ a ‚kogoś’! Na jezdni leżała starsza pani, która nie umiała wstać. Bez namysłu mąż zajechał w zatoczkę i podbiegł do kobiety , aby pomóc jej wstać – opisała w zgłoszeniu sytuację żona bohatera.

Mężczyzna zabrał starszą panią do szpitala, gdzie okazało się, że kobieta ma uszkodzone biodro i złamaną rękę.
Dawid Słowiński ma teraz szansę wygrać 200 tys. zł. Jastrzębianie mogą mu w tym pomóc, oddając głos na www.zwyklybohater.pl