Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju otrzymał nową aparaturę medyczną. 24 listopada zakupiony przez Urząd Miasta sprzęt przekazali placówce prezydent Marian Janecki oraz jego doradca Franciszek Piksa.

Każdego roku przyjmując budżet Rada Miasta uchwala środki finansowe na pomoc dla szpitali, w tym wypadku dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Potem spotykamy się z dyrektorem i z ordynatorami poszczególnych oddziałów i konsultujemy, jaki sprzęt jest potrzebny. Patrzymy pod takim kątem, żeby ten sprzęt medyczny służył mieszkańcom naszego miasta, ale nie tylko, bo jest to szpital wojewódzki, więc żeby mogło z niego skorzystać jak najwięcej osób. Ważne też, żeby to był sprzęt, który pozwala szpitalowi ubiegać się o większe środki w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. W projekcie budżetu na przyszły rok na pomoc dla szpitali zabezpieczono kwotę ponad 300 tys. zł – wyjaśnia prezydent miasta Marian Janecki.

Videoduodenoskop firmy PENTAX wraz dodatkowym oprzyrządowaniem trafił na Oddział Gastrologiczno-Wewnętrzny. Jest to bardzo wysokiej klasy urządzenie medyczne, służące do przeprowadzenia badań diagnostycznych i zabiegów operacyjnych na drogach żółciowych i trzustkowych. Sprzęt kosztował 149 985,00 zł.

Z kolei Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii otrzymał elektrokardiograf AsCARD, czyli urządzenie medyczne niezbędne do badania czynności serca i diagnozowania zburzeń akcji serca. Elektrokardiograf zakupiono za kwotę 4 298,40 zł.

Natomiast 25 359,87 zł kosztowało wyposażenie sali pooperacyjnej Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. W jego skład wchodzi: łóżko rehabilitacyjne z wyposażeniem (4 sztuki), szafka przyłóżkowa (4 sztuki), szafa lekarska (1 sztuka), wózek transportowy (2 sztuki) i pulsoksymetr NONIN (1 sztuka).