3 grudnia przypada Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Tradycją Zespołu Szkół nr 10 im. ks. prof. J. Tischnera stały się organizowane w tym dniu spotkania, konferencje, debaty.

W bieżącym roku ZS nr 10 zaprasza na dzień otwarty, w którym będzie można obejrzeć stosowane w pracy z dzieckiem niepełnosprawnym metody i formy pracy oraz wykorzystywany sprzęt dydaktyczno-terapeutyczny najnowszej technologii.

Harmonogram spotkania:
14.00 – powitanie zebranych przez dyrektora, wręczenie nagród zwycięzcom konkursu fotograficznego ‚Jastrzębie-Zdrój – nie tylko zdrój’ organizowanym przez Stowarzyszenie ‚dziesiątka’ (współfinansowany przez Miasto Jastrzębie-Zdrój).
14.05 – prezentacja placówki – film
14.15 – metody pracy z uczniem niepełnosprawnym – prezentacja
14.30 – pozyskanie środków pozabudżetowych na rzecz dzieci i wyposażenie placówki – 
           prezentacja
14.45 – konferencja prasowa z udziałem dyrektora, koordynatora projektu Comenius i Asystentki językowej w Niemiec, która przebywa obecnie w szkole
15.00 – zwiedzanie szkoły
15.30 – poczęstunek

Zespół Szkół Specjalnych nr 10 im. ks. prof. J. Tischnera w Jastrzębiu-Zdroju prowadzi edukację i terapię dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową, intelektualną, z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną, w zakresie wczesnego wspomagania, oddziałów przedszkolnych, szkoły podstawowej i gimnazjum, na poziomie uczniów z normą intelektualną i upośledzeń w różnym stopniu.