1 grudnia w grupie 4-latków  w Publicznym Przedszkolu nr 6 odbyły się  Andrzejki przygotowane przez  wychowawców grupy Marzenę Sitek i Monikę Koszutkowską.

W atmosferę wieczoru andrzejkowego wprowadziła wszystkich zgromadzonych pani Monika, która przybliżyła cel spotkania oraz magię popularnych Andrzejek. Był to wieczór wyjątkowy, ponieważ zgodnie z tradycją Św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim, którzy chcą poznać, jaka czeka ich przyszłość w pracy, w nauce w szkole, w przedszkolnych zabawach i życiu codziennym.

Zabawę dzieciom i rodzicom umiliły wróżby andrzejkowe: wrzucanie monety jednogroszowej do miski z wodą, wróżba Co Cię czeka w przyszłości?, Kim będę?, wróżba z butami oraz najważniejsza: lanie wosku przez dziurkę od klucza do miski z wodą. Oprócz wróżb w Andrzejkowy wieczór nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców dla dzieci, z którym również była związana wróżba.

Chociaż ten wieczór należy traktować z przymrużeniem oka, bo to przecież tylko zabawa – Andrzejki miały w naszej grupie niezaprzeczalnie wyjątkowy klimat. W takiej właśnie atmosferze zgromadzonym uczestnikom upłynął wieczór.  

                                                                        PP6