Emilia Rabczak, uczennica klasy 1c z Gimnazjum nr 8 zajęła pierwsze miejsce w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej ‚FIM’ Żory 2011. Festiwal odbywał się w ubiegłym tygodniu, 1 i 2 grudnia.

Oprócz Emilii Rabczak dużym sukcesem może się pochwalić Dominika Kozak, uczennica kl. 3a z Gimnazjum nr 6. Dominika zajęła w festiwalu drugie miejsce.

Uczestnicy wykonywali po dwie piosenki z repertuaru filmowego lub musicalowego. Jastrzębianki zaprezentowały się doskonale i zajęły wysokie pozycje w kategorii wiekowej 13 -15 lat, o czym dowiedziały się 2 grudnia podczas koncertu galowego.
                                                                                                                               
Szczęście dopisało także  uczennicom SP nr 12: Milenie Zdrojewskiej i Ani Piotrowskiej, które 1 grudnia wzięły udział w konkursie piosenki anglojęzycznej ‚Śpiewać każdy może…czyli jesienne rykowisko’ edycja 2011/ 2012 w Rybniku. Za piosenkę wykonaną w duecie otrzymały II miejsce.                                                                                              

Wszystkie wyżej wymienione osoby należą do Zespołu Wokalnego ‚Wiolinki’, działającego przy Szkole Podstawowej nr 12 w Jastrzębiu-Zdroju.