Już po raz dwudziesty, w drugą niedzielę stycznia – jak co roku – w naszym kraju zatrzęsie się ziemia i wydarzy się coś niesamowitego! Wszystko za sprawą magii, jaką wokół siebie roztacza już od tylu lat jakże szlachetna inicjatywa znana pod nazwą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ta fundacja, za sprawą milionów ludzi dobrego serca, pokazuje, jak w niesamowity sposób połączyć ze sobą gesty pomocy drugiemu człowiekowi oraz wspaniałą zabawę. O tym, jak XX już finał WOŚP zagra w naszym mieście, opowiada szef jastrzębskiego sztabu – Arkadiusz Wąsik

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Corocznie niemal 120.000 wolontariuszy angażuje się w to przedsięwzięcie – jak wygląda to w Jastrzębiu?
W naszym mieście pieniądze zbierać będzie 300 wolontariuszy. W zeszłym roku w ten sposób pomagało nam ok. 150 osób, ale na pewno ważną sprawą jest fakt, że będzie to wielka, jubileuszowa impreza. Chcemy jako sztab skoordynować, w pewien sposób kontrolować działania wolontariuszy, tak by gromadzili się mądrze i na tyle, na ile to możliwe ułatwić im mobilne przemieszczanie się na terenie miasta.
Jako szef sztabu muszę dodać, że dla najlepszego wolontariusza przewidziany jest wyjątkowy prezent-niespodzianka.

Gdzie i do kiedy wszyscy chętni by zostać wolontariuszem mogą zgłaszać swoją gotowość?
Na chętnych czekamy do 16 grudnia br. w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 6. Każdy, kto chce zostać wolontariuszem, musi pamiętać, by zabrać ze sobą legitymację szkolną lub dowód osobisty, zdjęcie do identyfikatora oraz w razie nieukończonych 18 lat, rodzica.
Warto wspomnieć, że i w tym roku naszą zbiórkę wspomogą m.in. przedstawiciele władz miasta czy radni Rady Miasta, którzy wyrazili dużą aprobatę dla działań naszego sztabu.

Cały wywiad można przeczytać w Miesięczniku Samorządowym ‚Jastrząb’