Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 przy ulicy Krasickiego 21 wzbogacił się o nowe urządzenia medyczne. Sprzęt został zakupiony ze środków Urząd Miasta i 21 grudnia przekazany placówce przez prezydenta Mariana Janeckiego i jego doradcę Franciszka Piksę.

Na Oddział Pediatryczny trafił przewoźny, przyłóżkowy aparat RTG. Jest to mobilny system rentgenowski, służący do wykonywania badań rentgenowskich w pomieszczeniach znajdujących się poza główną pracownią rentgenowską. Aparat składa się z generatora rentgenowskiego oraz teleskopowego ramienia lampy. Przyłóżkowy aparat RTG kosztował 99 985,00 zł.

Z kolei 18 882,99 zł kosztowało wyposażenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. W jego skład wchodzą: stolik na kółkach z tacą do rozkładania leków – 1 sztuka, materac przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy bąbelkowy – 20 sztuk, szafka przyłóżkowa z wysuwnym blatem (metalowa na kółkach z szufladą oraz otwieraną szafką dolną) – 5 sztuk, szafka przyłóżkowa z wysuwnym blatem (drewniana na kółkach z szufladą górną oraz otwieraną szafką dolną) – 14 sztuk, stolik przyłóżkowy szpitalny do posiłków – 4 sztuki. Są to podstawowe sprzęty medyczne niezbędne do zapewnienia komfortowego pobytu ciężko i obłożnie chorym pacjentom.