Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Franciszka Brzozy „Razem raźniej”. Wernisaż odbędzie się 2 lutego.

Franciszek Brzoza mieszka i pracuje w Jastrzębiu-Zdroju, fotografią pasjonuje się od 35 lat. Ukończył uznaną w Polsce szkołę fotograficzną „Fotoedukacja” w Katowicach, zajmuje się zarówno fotografią analogową, jak i cyfrową. Wystawa w Jastrzębiu-Zdroju jest efektem kilkunastu sesji fotograficznych przeprowadzonych we współpracy artysty ze Stowarzyszeniem przyjaciół i rodziców dzieci niepełnosprawnych „Razem Raźniej” z Wodzisławia Śląskiego.

„ (…) Moje zdjęcia to emocje i miłość. Na zdjęciach z tych sesji chciałem pokazać emocje, jakie towarzyszą dzieciom, a wiem, że pokazanie tych emocji jest możliwe tylko wtedy, gdy razem z nimi te emocje się przeżywa (…) dopiero wtedy gdy każde z tych dzieci się pozna i przestanie się je traktować jak dzieci niepełnosprawne, ale jak dzieci, które są kochane i kochają, może bardziej niż dzieci zdrowe – dodaje autor

Wernisaż rozpocznie się o godz. 16.30 w Filii nr 1, przy ul. Opolskiej PU 723, a wystawę można podziwiać do 1marca 2012r.