Tym razem drużyna prowadzona przez Lorenzo Bernardiego będzie podejmować ekipę znad morza – Lotos Trefl Gdańsk.

Dla Jastrzębskiego Węgla sobotni pojedynek będzie idealną okazją do powiększenia swojego dorobku punktowego, aby utrzymać się w czołówce ekip PlusLigi. Obecnie jastrzębianie plasują się bowiem na piątej pozycji, mając na swym koncie 22 oczka. Tyle samo mają dwie drużyny, które znajdują się na czwartym i trzecim miejscu – Delecta Bydgoszcz oraz Asseco Resovia Rzeszów. Jastrzębski Węgiel traci do lidera rozgrywek, którym jest PGE Skra Bełchatów, siedem punktów.

Z kolei Lotos Trefl Gdańsk nie radzi sobie w najwyższej klasie rozgrywek siatkarskich w Polsce zbyt dobrze. Po rozegraniu dwunastu spotkań gdańszczanie uzbierali zaledwie pięć punktów, co pozostawia ich daleko w tyle za pozostałymi drużynami PlusLigi.

Poprzednie starcie obu drużyn, które odbyło się w Gdańsku, zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem jastrzębian. Podopieczni Lorenzo Bernardiego zmierzyli się z Treflem tuż po powrocie z Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze. Czy i tym razem pojedynek zakończy się wygraną bez straty seta? O tym przekonamy się w sobotnie popołudnie, 4 lutego. Początek spotkania o godzinie 17.00.

Natalia Kożuch 
Oficer Prasowy

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.