Tam w barwnym korowodzie przebierańców zaprezentowali się klauni, wróżki, Ali Baba, krakowiacy i czarnoksiężnicy. Wymyślne przebrania i charakteryzacje spowodowały, że nie można było poznać siebie wzajemnie. Czarownica, Ali Baba, zakapturzona Śmierć czy Pirat z Karaibów były szczególnie oryginalne i całkowicie ukryły właścicieli tych kostiumów. Jury doceniło wysiłki uczestników i przyznało atrakcyjne nagrody indywidualne i grupowe. Wesołej zabawie towarzyszył zespół muzyczny „Grand”, który porywał wszystkich do karkołomnych tańców i wygibasów. Podczas balu odbywały się też liczne konkursy, loteria fantowa oraz aukcja charytatywnych laleczek „UNICEF”. Zebrane ze sprzedaży lalek fundusze zostaną przeznaczone na zakup szczepionek dla dzieci w Sierra Leone.

Zmęczeni „balowicze” mogli się posilić przy suto zastawionym bufecie szwedzkim, gdzie nie zabrakło kanapek, hot–dogów, słodyczy i owoców. Rozbawiona młodzież i nauczyciele postanowili, że z chęcią powtórzą to przyjemne doświadczenie za rok. Być może więc do tradycji szkoły oprócz Dnia Łasucha dołączy też Bal Kostiumowy.

Organizatorami imprezy byli: Jarosław Gilga i Andrzej Komorowski. Społeczność szkolna dziękuje pani Teresie Piechoczek za gościnę w Domu Zdrojowym oraz Radzie Rodziców i wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie nauczycielom i uczniom. 

inf. nad. ZS nr 9