W targach wzięło udział ponad 20 wystawców – reprezentantów szkół wyższych i policealnych z naszego regionu. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół jakie działają zarówno w Jastrzębiu, jak i na terenie całego województwa. W targach wzięli udział nie tylko uczniowie „dwójki”, ale także tegoroczni maturzyści z innych jastrzębskich szkół.

­W imieniu całej szkolnej społeczności oraz reprezentantów uczelni, targi otworzyła dyrektorka szkoły, Halina Hrynczyszyn. – To dla was przygotowano te targi, żebyście jak najlepiej mogli wybrać przyszłość. Ósme targi edukacyjne uważam za otwarte.

Na targach oprócz szkół swoje stanowisko miał także Powiatowy Urząd Pracy, gdzie każdy chętny mógł zasięgnąć informacji na temat działalności PUP-u, a także rozwiać swoje wątpliwości i obawy związane z poszukiwaniem pracy.

Takimi targami chcemy zachęcić młodzież do dalszego kształcenia, niekoniecznie muszą wybierać szkoły wyższe. W klasach trzecich wiele osób nie wie jeszcze co chcą w życiu robić. Jesteśmy od tego by im pomóc, podpowiedzieć. Młodzi ludzie zdają sobie sprawę, że wybierając szkołę daleko od domu, wiąże się to z kosztami, dlatego też szkoły w Jastrzębiu jak i okolicy cieszą się największą popularnością – powiedziała Iwona Wewióra, doradca zawodowy.

Organizatorem targów był Szkolny Ośrodek Kariery.