Pani Barbara przez wiele lat mieszkała i pracowała w Jastrzębiu-Zdroju, na emeryturze wróciła do rodzinnych Witowic Górnych i tam od lat działa społecznie.

Do tytułu Sądeczanina roku zgłoszono dwudziestu kandydatów, którzy wywodzą się z Sądecczyzny lub działają w regionie, swoją pracą zawodową i społeczną wpływając na rozwój lokalnej społeczności, kultywując kulturę i tradycję regionu. Nasze miasto także przyłączyło się do głosowania na kandydaturę pani Cetnarowskiej. Zaszczytny tytuł Sądeczanina 2011 roku pani Barbara otrzymała 25 lutego podczas uroczystej gali w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół”. Na Barbarę Cetnarowską oddano ponad 1500 głosów, a w sumie w całym plebiscycie na wszystkich 20 kandydatów oddano ponad 7000 głosów.

W podziękowaniu za oddane przez jastrzębian głosy, pani Barbara Cetnarowska wysłała do prezydenta miasta Mariana Janeckiego list, w którym czytamy:

Drodzy przyjaciele z Jastrzębia-Zdroju!

Dzięki Waszemu poparciu mojej kandydatury na „Sądeczanina 2011” wygrałam Plebiscyt! Cieszę się z tego faktu ogromnie, jednocześnie nie zapominam, że wcześniej doceniono moje działania w Naszym Mieście, gdzie otrzymałam tytuł „Zasłużona dla Miasta Jastrzębie-Zdrój”. Dziękuję za pamięć o mnie wyrażoną w komentarzach za ciepłe słowa i głosowanie. Zapewniam, że Jastrzębie-Zdrój ma w moim sercu szczególne miejsce! Pozdrawiam serdecznie Barbara Cetnarowska

Wywiad z panią Barbarą Cetnarowską oraz obszerny reportaż z gali „Sądeczanin 2011” można przeczytać na stronie http://www.sadeczanin.info/

Zdjęcia wykonał Jerzy Cebula (www.sadeczanin.info)