Oczekiwanie na najważniejszą część sezonu dobiegło końca. Kibice z niecierpliwością wypatrują spotkań fazy play-off. Podopieczni Lorenzo Bernardiego zmierzą się z sąsiadem z tabeli po zakończeniu części zasadniczej sezonu – Delectą Bydgoszcz. Bez wątpienia jest to najciekawsza para tej rundy.

W tym sezonie obie ekipy spotkały się ze sobą dwukrotnie. Zarówno w pierwszym, jak i drugim pojedynku emocje sięgały zenitu. Walka pomiędzy tymi ekipami była niezwykle zacięta, stąd oba mecze zakończyły się dopiero w tie-breaku, co może być prognozą bardzo ciekawej rywalizacji.

W szeregach obu drużyn nie brakuje motywacji oraz woli walki o zwycięstwo i awans do kolejnej rundy, co przybliży zwycięzcę do głównego celu, jakim jest sięgnięcie po medal i miejsce na podium mistrzostwa kraju. W tym sezonie jastrzębianie i bydgoszczanie toczyli ze sobą bardzo wyrównane pojedynki. Pierwsze starcie zakończyło się zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla, który w wyjazdowym meczu pokonał ówczesnego wicelidera rozgrywek. Była to pierwsza porażka Delecty w trwającym obecnie sezonie. MVP spotkania został wtedy atakujący naszej drużyny – Michał Łasko. Nic więc dziwnego, że bydgoszczanie pałali chęcią zrewanżowania się za tamtą przegraną przed kolejnym starciem z jastrzębskim zespołem i kibice zgromadzeni w Hali Widowiskowo-Sportowej obejrzeli kolejny „dreszczowiec” z udziałem obu drużyn. Tym razem więcej szczęścia miała ekipa prowadzona przez Piotra Makowskiego, której udało się zrewanżować.

Jastrzębski Węgiel i Delecta Bydgoszcz nie po raz pierwszy spotykają się w ćwierćfinale play-off. W sezonie 2009/2010 obie drużyny również trafiły na siebie na tym etapie rozgrywek. W walce toczonej do trzech wygranych lepsi okazali się jastrzębianie, którzy pozwolili bydgoszczanom zwyciężyć tylko w jednym meczu. Jak będzie tym razem? Liczymy na to, że historia sprzed dwóch lat się powtórzy i Jastrzębski Węgiel znów wyjdzie z tej rywalizacji zwycięsko. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Bydgoszczy, 11-12 marca. Później walka przeniesie się do Jastrzębia-Zdroju.

11 marca 2012, godz. 14.00 Delecta Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel (transmisja w Polsat Sport)

12 marca 2012, godz. 18.00 Delecta Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel

Natalia Kożuch, oficer prasowy, KS Jastrzębski Węgiel