Warto odwiedzić wybraną szkołę podstawową i zapoznać się z nowymi, dużymi możliwościami i propozycjami naszych szkół, które są przygotowane na przyjęcie najmłodszych dzieci i są w stanie zapewnić im właściwe warunki opieki, wychowania i edukacji. Udział przyszłych uczniów w zajęciach szkolnych, zapoznanie się z nowym środowiskiem, poznanie przyszłych nauczycieli i wychowawców pozwoli łatwiej zaaklimatyzować się dzieciom do nowych warunków, w których już od września będą funkcjonowały.

Harmonogram zajęć otwartych w szkołach podstawowych:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 – 20 marca, w godz. 8.00 – 10.25 oraz zajęcia popołudniowe od godz.16.00 – 17.35;

2. Szkoła Podstawowa nr 15 – 22 marca, o godz.16.00;

3. Szkoła Podstawowa nr 4 – 26 – 30 marca Dni Otwarte Szkoły, 28 i 29 marca w godzinach dopołudniowych odbędą się zajęcia otwarte dla przyszłych pierwszoklasistów.

W pozostałych szkołach informacje można uzyskiwać na bieżąco.

Decyzja rodziców o rozpoczęciu nauki szkolnej przez dziecko sześcioletnie już w roku szkolnym 2012/2013 ułatwi osiąganie sukcesów szkolnych i pozwoli rozwijać zainteresowania i umiejętności. Podjęcie tak istotnej decyzji już dziś będzie miało ogromne znaczenie dla dzieci w perspektywie kolejnych etapów nauki w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej.

Rodzice, którzy chcieliby się upewnić czy ich dziecko osiągnęło dojrzałość szkolną mogą skorzystać z pomocy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która może dokonać oceny w tym zakresie.