Imprezę otworzyła dyrektorka biblioteki, Maria Kucharska, która serdecznie powitała wszystkich gości. Pani dyrektor opowiedziała także o początkach obchodów dnia św. Patryka w Jastrzębiu-Zdroju. Każdy z licznie zebranych gości został poczęstowany irlandzkim przysmakiem, jakim bezwątpienia jest ciemne piwo. Po rozstrzygnięciu konkursu wiedzy o Irlandii „A Irlandia podobno jest taka zielona”, przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru, czyli zespołu „Carrantuohill”. Artyści rozpoczęli granie bez gitarzysty, który spóźnił się na koncert. Zespół „Carrantuohill” prezentuje muzykę celtycką w najlepszym wykonaniu i na najwyższym poziomie. Biblioteka z trudem pomieściła wszystkich chętnych do wysłuchania tego koncertu.

Czwartkowy wieczór irlandzki nie kończy trwających od początku marca uroczystości. 21 marca w siedzibie biblioteki odbędzie się wykład „We wszystkim trzeba umieć uchwycić odpowiedni moment” , w 130. rocznicę urodzin Jamesa Joyce’a. Początek o godz. 11.30.

* Projekt „Jubileusz irlandzkiego święta w Jastrzębiu-Zdroju” realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju w partnerstwie z biblioteką dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój

Galeria zdjęć